Vízilabda Eb 2014 – Spanyolország az Európa-bajnok a nőknél

Spanyolország válogatottja szerezte meg az elsőséget a nőknél a budapesti vízilabda Európa-bajnokságon, miután a szombat esti döntőben legyőzte Hollandia csapatát. A bronzérmet az olaszokon 10-9-cel felülkerekedő magyarok érdemelték ki.

Eredmény, nők, döntő:

Spanyolország-Hollandia 10-5 (3-3, 2-0, 2-2, 3-0)
————————————————-

A 2012-ben olimpiai második, 2013-ban világbajnok spanyolok és a kontinensviadalon legutóbb 2010-ben bronzérmes hollandok összecsapása “adok-kapokkal” indult, amennyiben utóbbiak góljaira előbbiek rendre válaszoltak. Aztán 3-2-es spanyol vezetésnél a hollandokon volt az egyenlítés sora (3-3). A második negyedben 5-3-ra elhúztak a spanyolok, a harmadik nyolc perc után pedig 7-5 volt a javukra. Az utolsó nyolc percben a vb-címvédő bebiztosította sikerét, és 10-5-ös győzelemmel begyűjtötte az Európa-bajnoki címet is.

Korábban, a 3. helyért:
Magyarország-Olaszország 10-9 (2-3, 5-2, 0-2, 3-2)
    Az Eb női tornájának végeredménye:

Az aranyérmes spanyol női válogatott a budapesti vízilabda Európa-bajnokság női tornájának eredményhirdetésén a Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában 2014. július 26-án. A 2012-ben olimpiai második, 2013-ban világbajnok spanyolok a kontinensviadalon legutóbb 2010-ben bronzérmes hollandokat győzték le 10-5-re. MTI Fotó: Kovács Tamás

1. Spanyolország,

A második helyen végzett holland női vízilabda-válogatott a budapesti Európa-bajnokság eredményhirdetésén 2014. július 26-án. A kontinensviadalon legutóbb 2010-ben bronzérmes hollandokat a 2012-ben olimpiai második, 2013-ban világbajnok spanyolok győzték le 10-5-re. MTI Fotó: Kovács Tamás

2. Hollandia,

A harmadik helyen végzett magyar női vízilabda-válogatott a budapesti Európa-bajnokság eredményhirdetésén 2014. július 26-án, miután a bronzmérkőzésen 10-9-re legyőzte az olasz csapatot. MTI Fotó: Kovács Tamás