Vízilabda Eb – A magyar csapat nagy verést mért a házigazdákra

A magyar férficsapat az olaszok elleni négygólos sikert követően 13 gólos vereséget mért  a  házigazda hollandok legjobbjaira kedden, az eindhoveni vízilabda Európa-bajnokság második napján.

Eredmény, A csoport:
Magyarország-Hollandia 19-6 (2-2, 4-1, 5-2, 8-1)
————————————————-
a magyar góldobók: Kiss G. 5, Hárai 3, Kásás, Hosnyánszky, Biros, Katonás, Szivós 2-2, Varga Dénes 1

Álmos kezdést, helyzet nélkül lepergett három percet követően Kásás Tamás villant először: lövése a felső léc alsó lapjáról vágódott a hálóba (1-0). Váratlan egyenlítés után Hosnyánszky Norbert szinte ugyanonnan bombázott a holland kapuba, büntetőből azonban jött az újabb jó válasz (2-2).

Az első negyed bágyadtsága nem akart tovaillanni a második nyolc percben sem, bár Hárai Balázs hatásos centerezése (3-2) akár fel is pörgethette volna a csapatot. Három perc volt hátra a nagyszünetig, amikor újfent a háromszoros olimpiai bajnok Kásás mutatta meg, hogy kell látványosan és jól is lőni: elhajlásos löketével szemben nem volt ellenszere a hazai kapusnak (4-2). Ahogy Hárai csavarjával sem tudott mit kezdeni a holland hálóőr (5-2). A játékrészt két ötméteres zárta le: a magyarokét Varga Dénes értékesítette pontos pattintással (6-3).

A folytatásban Szivós Márton alkalmi centerként jeleskedett, a rá kijátszott figurát tökéletesen fejezte be. Kevéssel utána a három ötkarikás aranyéremmel bíró Kiss Gergely balkezes bombája ért célt (8-3). Született egy holland találat is, majd Kiss – Kásás parádés passzából – pazar gólt szerzett (9-4). Hosnyánszky szokásos védhetetlen lökete jelentette a 10-4-et, de a negyed hajrájában volt minek örülniük a hazai nézőknek is (10-5). Lelkesedésüket azonban gyorsan lelohasztotta Kiss, aki harmadjára a bal felső sarkot “pécézte ki” magának (11-5).

A befejező játékrészt Kiss nagy gólja vezette be (12-5), aztán  Hárai szép megoldással juttatta kapuba saját maga harmadik, s a magyar csapat tizenharmadik gólját (13-6). A háromszoros olimpiai bajnok Biros Péter ötméteresből első eindhoveni gólját szerezte, utána pedig Katonás Gergő centerpozícióból volt kétszer is eredményes (16-6).  A hajrában megúszás után Biros, majd Szivós duplázott, Kiss pedig jelesre vizsgázva ötödször is betalált a hazaiak hálójába (19-6).

A vártnál nehezebben lendült játékba a magyar válogatott a korántsem a világ élvonalába tartozó hollandok ellen, a második félidőben azonban többen is megrázták magukat, és ez bőven elegendő volt a kiütés értékű győzelemhez.
 A Kemény-legénység legközelebb csütörtökön száll medencébe Eindhovenben, amikor is – 13 órától – Macedónia csapatával találkozik.

Szerdán a magyar női válogatott is elkezdi Eb-szereplését: Merész András alakulata 16 órától Nagy-Britannia legjobbjaival mérkőzik.
    korábban:

férfiak, 2. forduló:

A csoport:
Görögország-Macedónia 10-6 (2-0, 3-1, 1-1, 4-4)

később:
Törökország-Olaszország 20:30 ó

B csoport:
Spanyolország-Románia 12-10 (4-4, 3-3, 3-2, 2-1)
Szerbia-Németország 13-12 (2-3, 5-2, 4-4, 2-3)
Horvátország-Montenegró 10-8 (3-2, 2-3, 3-3, 2-0)

A csoport állása:

1. Horvátország 6 pont (20-15), 2. Szerbia 6 (21-17), 3. Montenegró 3 (21-17), 4. Spanyolország 3 (17-18), 5. Románia 0 (17-22), 6. Németország 0 (19-26)

A csoportgyőztesek egyből az elődöntőbe jutnak, a második és a harmadik helyezettek a negyeddöntőben folytatják.