Örs Íjász Klub – IV. Örs Teremíjász Csapatkupa eredményei (képek)

A VERSENY: A teremszezon egyetlen csapatversenye, emiatt kiemelt rangú íjászverseny. Az Európai Íjász Szövetség klubcsapatok számára rendezett versenyrendszer szerint zajlik (ami szintén egyedülálló Magyarországon).

A 2 táv rangsorolót (2x10x3 lövés, 3 vesszőre van 2 perc) követően a legjobb 16 csapatot 4 csoportba sorolják, amelyekben körmérkőzés-szerűen meccseket játszanak, majd a csoportelsők az 1-4. helyezésért, a csoport másodikok az 5-8. helyezésért (…) versenyeznek tovább. A csapatversenyben 2 perc van 6 vesszőre, minden csapattag 2-2 vesszőt lő ki. Az idő nyomása és a meccsek jellege miatt ez a versenyforma nagyobb mentális terhet is jelent a versenyzők számára. Egy meccs 4x3x6 vesszőből áll, a győztes csapat 2 pontot kap, a vesztes 0-át, döntetlen esetén 1 pontot.

IV. Örs Teremíjász Csapatkupa

RENDEZŐ: Örs Íjász Klub (5 éve alakult Budaörsön)

DÁTUM: 2012.január 8.

HELYSZÍN: Budaörs Városi Sportcsarnok (a második alkalommal itt)

A VERSENY TÁMOGATÓI: Budaörsi Önkormányzat, Telektronik, Solarco

SPEAKER: Péter Attila országos futóversenyek népszerű kommentátora

VERSENYZŐK:

– 98 íjász (tavaly 64)

– az egész ország területéről egyesületi csapatok és egyéni versenyzők

– 20 olimpiai és 8 csigás csapat, valamint egyéni versenyzők a délelőtti rangsoroló minősítő versenyen

KÉPGALÉRIA
Fotók: Bajusz Csaba – Örs Íjász Klub

[Nincs ilyen galéria]

GYŐZTES CSAPATOK:

olimpiai reflex kategóriában: Budapesti Spartacus, a “Spartacus 1” csapatával (W. Kiss Tímea, Gajdos Csaba Márk, Kósy Nándor)

csigás kategóriában: Eleven Íjász Egyesület (Gondán György, Kis László, Péller József)

A TELEKTRONIK PRECÍZIÓS KÜLÖNDÍJ NYERTESEI (akik a legtöbb 10-est lőtték a verseny rangsoroló részén):

olimpiai kategória: Búzás Károly (Keve Serege Íjász Egyesület)

csigás kategóriában Ondrik Tibor (Szent László Íjász Egyesület)

Az Örs Íjász Klub 3 csapata közül a legjobb eredményt, a 7. helyezést a Green Energy csapat (Lakos Zoltán, Szomorjai Tamás, Várodi Szilárd Levente) érte el.