Férfi kézilabda BL – Kikapott a Szeged, kis esély maradt a továbbjutásra

A Pick Szeged nagy csatában kikapott a csoportot vezető vendég dán Köbenhavn csapatától vasárnap, így már csak minimális esélye maradt arra, hogy továbbjusson a nyolcaddöntőbe a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában.

Velux férfi BL, 7. forduló:

D-csoport:
Pick Szeged-Köbenhavn (dán) 31-34 (17-19)
——————————————
gól: Sulc 8, Buday 8/6, Ancsin 5, Vadkerti 3, Pribanic 3, Lékai 2, Zubai 1, Prodanovic 1, illetve M. Hansen 10, Ekberg 6/3,  Sigurdsson 5, Stefansson 4, Boldsen 4, R.T. Hansen 3, Hundstrup 1, H. T. Hansen 1

A két csapat október 9-i mérkőzésén a csoportelső dánok 36-24-re ütötték ki a szegedieket, és most is ők számítottak esélyesnek. 2-2 után gyorsan háromszor voltak eredményesek a vendégek, és mivel változatlanul nagy fölényben játszottak, így Skaliczki László vezetőedző már a 8. percben, 4-8-nál időt kért.

[pullquote]

A Szeged csoportjában nyert a Leon és a Kiel

A dán Köbenhavntól hazai pályán vereséget szenvedett Pick Szeged csoportjában, a D jelűben a német Kiel és a spanyol Ademar León is idegenben tudott győzni a férfi kézilabda Bajnokok Ligája vasárnapi játéknapján.

D-csoport:
Montpellier (francia)-Kiel (német) 31-34 (17-16)
Partizan Beograd (szerb)-Ademar León (spanyol) 24-27 (10-14)

korábban:
Bjerringbro-Silkeborg (dán) – MKB Veszprém 19-25 (5-14)
Kielce (lengyel)-Füchse Berlin (német) 32-29 (15-17)

csütörtökön játszották:
Csehovszki Medvegyi (orosz)-Atlético Madrid (spanyol) 29-29 (18-16)

6. Bjerringbro-Silkeborg 0
A csoportok első négy helyezettje jut a nyolcaddöntőbe.

[/pullquote]

Mikler helyett Tatai állt be a kapuba, aki egy védéssel mutatkozott be, ám őrült rohanás folyt a pályán, s a védekezés egyik oldalon sem zárt megfelelően, ezért a 12. percben már 10-8-ra vezettek a koppenhágaiak.

Tatai ennek ellenére jól védett, elől pedig Buday és Ancsin felelt a gólokért, így aztán erősen tapadt ellenfelére a hazai fanatikusok által erősen támogatott Szeged. Sulc duplájával egyenlő lett (17. p: 11-11), sőt egy perc múlva először a meccs folyamán már a hazaiak vezettek. Ettől kezdve egygólos hazai előny és döntetlen váltotta egymást az eredményjelzőn, egészen a  félidő hajrájáig, amikor Budayt küldték ki a svájci bírók, és ezt Stefansson, valamint Mikkel Hansen vezérletével a vendégek könyörtelenül kihasználták, és a pihenő előtti hat percet 6-3-ra megnyerték.

René Toft Hansen kiállításával indult a második félidő, ám egyenlíteni ezen két perc alatt nem sikerült. Mi több, amikor a vendégek kiegészültek, megint elléptek három góllal (36. p: 19-22). A feljavuló védekezésnek és Ancsin remek teljesítményének köszönhetően újra szorosabb lett az állás, a Köbenhavn Ekberg értékesített büntetőivel azonban őrizte előnyét.

A folytatásban Tatainak kellett tartania a lelket a csapatban, mert a támadójáték nem volt hatékony.

Az utolsó negyedóra 27-23-as dán vezetésről és Pick-időkéréssel indult. A vendégek sztárja, M. Hansen megállíthatatlan volt, és lélekromboló találatokat szerzett. Boldsen és Gudjonsson kiállítása adott még halvány reményt, ám a vendégek ekkor már magabiztosak – és eléggé agresszívak – voltak, alig hibáztak, még a harmadik Hansen, Henrik Toft is betalált.

A Pick – amely az előtte lévők közül a Kieltől, a Leóntól és most a Köbenhavntől is kikapott hazai pályán – december 18-án pótolja a montpellier-i mérkőzését, és ha ismét vereséget szenved, akkor szinte reménytelenné válik a helyzete a továbbjutást illetően. A franciákat a Skaliczki-együttes november 19-én 38-35-re verte a Tisza-partján.

Skaliczki László, a Szeged edzője:
  “Az ellenfél lövőjátékosait nem tudtuk megfelelően lefogni, és mivel csak egy rövid szakasz alatt játszottunk jól, így megérdemelten nyert a Köbenhavn.”