Madridi tenisztorna: Szávay maratoni csatában győzött a nyitó fordulóban

Szávay Ágnes három játszmában győzött a bolgár Cvetana Pironkova ellen vasárnapra virradóra, a salakpályás madridi tenisztorna 4,5 millió euró összdíjazású női versenyének első fordulójában.

A maratoni összecsapás a viadal honlapja szerint 3 óra 14 percig tartott. Az első szettet hatalmas csatában a rövidítésben nyerte meg a magyar játékos. A folytatásban Pironkova elhúzott, 5:3-ra vezetett, ám Szávaynak 4:5-nél ugyan volt esélye az egyenlítésre, de nem tudott élni a lehetőséggel. A mindent eldöntő harmadik felvonásban a bolgár játékos egyre többet hibázott, 1:1 után a magyar kiváló tenisszel sorozatban öt gémet nyert meg, s ezzel eldőlt a meccs.

Eredmény:

nők (4,5 millió euró összdíjazás):

1. forduló (a 32 közé jutásért): Szávay Ágnes-Pironkova (bolgár) 7:6 (7-5), 4:6, 6:1