BL: a Real Madrid a legjobb nyolc között

A Real Madrid hazai környezetben 3-0-ra nyert az Olympique Lyon ellen a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének szerdai játéknapján, ezzel 2004 után újra bekerült a legjobb nyolc közé.

Érdekesség, hogy a 4-1-es összesítéssel továbbjutó királyi gárda először nyert BL-mérkőzést a Lyon ellen: ezt megelőző hét találkozásukkor négy döntetlen és három francia siker született, ráadásul 2005-ben, 2006-ban és 2010-ben is a sorozat ezen szakaszában diadalmaskodtak a lyoniak. Eredmény: Real Madrid (spanyol)-Olympique Lyon (francia) 3-0 (1-0). Gól: Marcelo (37.), Benzema (66.), Di María (76.). Chelsea (angol)-FC Köbenhavn (dán) 0-0. Tj: a Chelsea, 2-0-ás összesítéssel.

A negyed- és elődöntő sorsolását pénteken tartják Nyonban. A negyeddöntőbe jutott csapatok: Internazionale (olasz, címvédő), FC Barcelona (spanyol), Real Madrid (spanyol), Manchester United (angol), Tottenham Hotspur (angol), Chelsea (angol), Sahtar Donyeck (ukrán), FC Schalke 04 (német).